Boka via knappen alternativt ring oss på 0411-300 36 eller maila spa@mossbylund.se så bokar vi in er. Vi har även ett kösystem så om passet är fullt och inte syns på onlinebokningen, slå oss en signal så kontaktar vi er om ledig plats dyker upp.

SCHEMA

Träningsschemat kommer presenteras två veckor framåt, vi kommer behålla det ursprungliga schemat så mycket det går men ändra efter hur mycket det bokas av och på samt strikt följa folkhälsomyndighetens råd och hänvisningar.

Här finns egna yogamattor att köpa till självkostnadspris, men här finns också alltid mattskydd/badlakan att låna samt handsprit.

Gällande vattengympan kommer vi ha ett riktmärke på 6 personer en tid framöver, det kommer även vara OK med ytterligare ett par, men där är snabba av och påbokningar dessa dagar så det behöver vara lite flexibelt.
Övriga pass kommer också anpassas för att man ska ha möjlighet att hålla avstånd.  Antalet beror på lokal och plats. Vi har flyttat styrka topp-tå utomhus, (måndag , onsdag 15.30 och lördag kl 10.00)

På grund av rådande situation kommer vi tyvärr inte bygga ut damernas omklädningsrum under vecka 14, utan det skjuts fram.

VECKA 14 2020

måndag 30/3
10.00 Mjuk yoga/Susanna
11.30 Vattengympa/Elisabeth&Johanna
15.30 Styrka topp-tå, ute/Johanna
17.30 Vattengympa/Johanna
18.30 TRXyoga/Susanna

tisdag 31/3
08.00 Vattengympa/Elisabeth
10.00 Yinyoga/Susanna
11.30 Starka seniorer/Johanna
18.00 Bål  & stabilitet/Johanna
18.30 Tabata/Johanna
19.30 Vattengympa/Elisabeth

onsdag 1/4
09.00 Bål & stabilitet/Johanna
11.30 Vattengympa/Johanna
15.30 Styrka topp-tå, ute/Johanna

torsdag 2/4
08.00 Vattengympa/Elisabeth
11.30 Vattengympa/Elisabeth
18.30 HIIT/Susanna
19.30 Vattengympa/Elisabeth

fredag 3/4
09.00 Starka seniorer/Susanna
11.30 Vattengympa/Susanna

lördag 4/4
10.00 Styrka topp-tå, ute/Johanna

söndag 5/4
10.15 Mjuk yoga/Susanna

VECKA 15 2020

måndag 6/4
10.00 Mjuk yoga/Susanna
11.30 Vattengympa/Johanna
15.30 Styrka topp-tå UTE/Johanna
17.30 Tabata/Johanna
18.30 Dynamisk yoga/Susanna

tisdag 7/4
07.30 Vattengympa/Elisabeth
08.15 Vattengympa/Elisabeth
11.30 Starka seniorer UTE/Johanna
med fralla & kaffe efter
18.00 Bål  & stabilitet/Johanna
18.30 Tabata/Johanna
19.30 Vattengympa/Johanna

onsdag 8/4
9.00 Bål & stabilitet/Johanna
11.30 Vattengympa/Johanna
15.30 Styrka topp-tå UTE/Johanna

skärtorsdag 9/4
08.00 Vattengympa med kvast/Elisabeth
09.00 Starka häxor UTE
10.00 Mjuk yoga/Susanna
11.30 Vattengympa med kvast/Susanna

långfredag 10/4
10.00 Mjuk yoga/Susanna

lördag påskafton 11/4
10.00 Styrka topp-tå UTE/Johanna

söndag påskdagen 12/4
09.00 Mjuk yoga/Susanna

VECKA 16 2020

måndag  annandag påsk 13/4
10.00 Yoga/Susanna

tisdag 14/4
07.30 Vattengympa/Elisabeth
08.15 Vattengympa/Elisabeth
11.30 Starka seniorer UTE/Johanna
18.00 Bål  & stabilitet/Johanna
18.30 Tabata/Johanna
19.30 Vattengympa/Elisabeth

onsdag 15/4
9.00 Bål & stabilitet/Johanna
11.30 Vattengympa/Johanna
15.30 Styrka topp till tå UTE/Johanna

torsdag 16/4
08.00 Vattengympa/Elisabeth
10.00 Yoga/Susanna
11.30 Vattengympa/Susanna
18.30 HIIT UTE/Elin
19.30 Vattengympa/Elisabeth

fredag 17/4
09.00 Starka seniorer UTE/Susanna
10.00 Mjuk yoga/Susanna
11.30 Vattengympa/Susanna

lördag 18/4
10.00 Styrka topp till tå UTE/Johanna

söndag 19/4
09.00 Yoga/Susanna